pfron mały

11.08.2015

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!

Fundacja Akademia Zdrowia i Biznesu zaprasza do udziału w projekcie mającym na celu wspieranie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w formie wspierania realizacji zadania publicznego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Tytuł projektu:

„Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby”

Czas realizacji projektu:
15.06.2015r. – 31.12.2015r.

Projekt realizowany przez Fundację Akademii Zdrowia i Biznesu ukierunkowany jest na wspieranie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Głównym celem projektu jest nabywanie, rozwijanie, podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

Wsparciem w zakresie aktywizacji – zawodowej objętych zostanie 36 osób niepełnosprawnych z woj. zachodniopomorskiego.

Bezwzględnym warunkiem uczestnictwa w zadaniu publicznym jest posiadanie ważnego orzeczenia o niepełnosprawności (stopień lekki, umiarkowany, znaczny)!

Projekt przeznaczony jest dla osób:

- zamieszkałych na terenie województwa zachodniopomorskiego

- chcących zdobywać wiedzę oraz rozwijać własne umiejętności

- nieaktywnych zawodowo jak i osób zatrudnionych na rynku pracy

Wszelkie działania realizowane w zakresie działania publicznego są całkowicie BEZPŁATNE.

Tematyka działań realizowanych w zakresie projektu:

1. „Rób to co kochasz – odkryj talent i z przyjemnością wykonuj to, co lubisz”.

2. Spotkania terapeutyczno – motywacyjne wspomagające aktywność zawodową osób niepełnosprawnych.

3. Warsztat „Metody i techniki pamięci – trening pamięci i koncentracji”.

4. Warsztat „ABC działalności gospodarczej o prawa pracowniczego”.

5. Szkolenie „Pokonywanie barier społeczno – zawodowych w życiu osób niepełnosprawnych”.

6. Warsztat „Zarządzanie zmianą osobistą”.

7. Warsztat „Stres i radzenie sobie z emocjami”.

8. Warsztat „Autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej”.

9. Indywidualne spotkania ze specjalistą Stylistą – Wizażystą – Kosmetyczką (w zależności od potrzeb beneficjenta).

10. Indywidualne spotkania z fizjoterapeutą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Koordynatorem Projektu – Moniką Kołodziejczyk
tel. 501 101 082.

Więcej informacji wraz z formularzami do pobrania na stronie:  www.fundacja.sapientia.pl